Verstasvaunu täysin ulosvedettävillä laatikoilla 20×16G 7
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G9145407
- Varastotilanne
- 261kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkaluvaunu naarmuuntumattomalla ja liukumattomalla X-ABS-laskutasolla, joka on erittäin hellävarainen pinnoille. Laskutaso on helppo vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambu) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki.
Maalaus
Jauhemaalattu kaksivärisenä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaot:
jokaista 75 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510, koko 75,
jokaista 125 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510, koko 125.
Huomautus
Arvolokero/sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroitu työkaluvaunun keskuslukitukseen, lukitaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkeisiin ulosvedettäviin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut välilistat nro 951510, koko 200, sekä reunalistat nro 951560, koko 200, ja työnnettävät välilevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jako-osia löytyy ryhmästä 95.
Huomautus
Sopivat jako-osat:
Uritetut reunalistat nro 951560, koko 75; koko 125 ja koko 200;
Uritetut välilistat nro 951510, koko 75; koko 125 ja koko 200;
Työnnettävät väliseinät nro 951721–951821, koko 75; nro 951731–951821, koko 125 ja nro 951741–951821, koko 200.
Varustelu
laatikon etukorkeus: 75; 75; 75; 75; 125; 125; 200 mm
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Paikan päällä tehtäviin liikkuviin töihin.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytystä varten.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytystä varten.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkit (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisälaatikko ToolTruck-kaappiosastoon (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työkaluvaunun tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia rakennemuutoksia tai muutoksia.
- Älä altista työkaluvaunua tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
Verstasvaunu naarmuuntumattomalla ja liukumattomalla X-ABS-laskutasolla, joka on erittäin hellävarainen pinnoille. Laskutaso voidaan helposti vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambu) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottelut:
jokaista 75 mm laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 75,
jokaista 125 mm laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 125.
Huomautus
Arvotavara-/sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroituna verstasvaunun keskuslukitukseen, suljetaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkeisiin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja pistettävät jakolevyt nro 951741 – 951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia on ryhmässä 95.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Korjaamovaunu |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×16G |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetorajoitin |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 75 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Konfiguraattoriin liittyvä | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 7 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9145407 |
|---|---|
| EAN | 4045197892201 |