Työpajavaunu sis. yleis-työkalusarjan, 174 osaa 4 ulosvedettävään laatikkoon 1 1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kompakti työkaluvaunu uudessa GridLine-sarjassa, 7 ulosvedettävällä laatikolla, joista 4 on varustettu mukana toimitettavilla korkealaatuisilla ammattityökaluilla. Sisältää seuraavan kokonaisuuden: kiintoavain, 1/2 tuuman hylsyavainsarja, ruuvimeisselit, pihdit, vasara, viila, lyöntityökalut, kärjet, kulmaruuvitaltta sekä täydentäviä tarvikkeita. Muut 3 ulosvedettävää laatikkoa voidaan järjestää yksilöllisesti. Yleistyökalusarja on mittojen mukaan sijoitettu kaksivärisiin polyeteenisolumuovisiin inserteihin siten, että jokaisella työkalulla on oma paikkansa työkaluvaunussa.
Työkaluvaunun laatikot avataan keskitetysti tartuntalistan vapautuskahvalla.
Jokaiseen 75 mm laatikkoon sisältyy 1 urallinen jakolista nro 951510 koko 75 ja jokaiseen 125 mm laatikkoon sisältyy 1 urallinen jakolista nro 951510 koko 125. Työtaso voidaan tarvittaessa vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambuun).
Työkaluvaunun ominaisuudet:
- Suuret pinnat. Käytännöllinen. Kantava, liukumaton ja pintaa suojaava X-ABS-työtaso.
- Järjestelmällinen. Jaoteltava. 7 laatikkoa tarjoaa tilaa suurille työkalumäärille.
- Näyttävä. Jämäkkä. Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
- Liikuteltava. Vakaa. 2 kiinteää ja 2 kääntyvää pyörää pyöräjarrulla takaavat luotettavan ja rauhallisen kulun sekä hyvän vakauden.
Huomautus
Työkalu toimitetaan irrallisena.
Lisää työkaluvaunun järjestelmäjärjestelmiä on saatavana alkaen nro 952048. Varustellun työkaluvaunun 689000 koko 1 toimitus on mahdollista vain EU:n alueella.Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
Työkaluvaunu: 1 kpl nro 914540 koko 7
Lenkkiavainsarja, 19 osaa: 1 kpl nro 952428 koko 19
Ura- ja Phillips-ruuvimeisselisarja, 13 osaa: 1 kpl nro 953432 koko 13
1/2 tuuman hylsyavainsarja, 30 osaa: 1 kpl nro 953747 koko 30
Vasarasarja, 3 osaa: kumpaakin 1 kpl nro 750110 koko 300; 500
1 kpl nro 752520 koko 40G
Pihtisarja, 5 osaa: 1 kpl nro 954201 koko 5
Viilasarja, 5 osaa: 1 kpl nro 517411 koko 200
Kulmaruuvitalttasarja Torx®- ja kuusiokoloille, 22 osaa: 1 kpl nro 953141 koko 22
Taltta-, lävistin- ja ajotappisarja, 10 osaa: 1 kpl nro 954652 koko 10
Pajatarvikesarja, 63 osaa: 1 kpl nro 676040
1 kpl nro 845020
1 kpl nro 763030 koko 205
Mittatyökalusarja, 4 osaa: 1 kpl nro 410100 koko 150
1 kpl nro 461900 koko 3
1 kpl nro 466200 koko 2
1 kpl nro 081505 koko 125
Rakenne
Kompakti työpajavaunu uuden GridLine-sarjan mallina, jossa on 7 ulosvedettävää laatikkoa. Näistä 4 on varustettu mukana toimitettavalla korkealaatuisella ammattityökalulla. Sisältää seuraavan kokoonpanon: kiintoavaimet, hylsyavainsarja 1/2", ruuvitaltat, pihdit, vasara, viila, lyöntityökalut, bitit, kulmaruuvinväännin sekä täydentäviä tarvikkeita. Muut 3 ulosvedettävää laatikkoa voidaan järjestää yksilöllisesti. Yleistyökalusarja on sijoitettu mittatarkasti kaksivärisiin polyeteenisolumuovi-insertteihin siten, että jokaisella työkalulla on oma paikkansa työpajavaunussa.
Työpajavaunun laatikot avataan keskitetysti kahvalukituksella vetolistan vapautuskahvasta.
Jokaiseen 75 mm laatikkoon toimitetaan 1 uritettu välilista nro 951510, koko 75, ja jokaiseen 125 mm laatikkoon 1 uritettu välilista nro 951510, koko 125. Tason voi tarvittaessa vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambusta).
Työpajavaunun ominaisuudet:
- Suuret pinnat. Käytännöllinen. Kantava, liukumaton ja pintaa suojaava X-ABS-taso.
- Järjestelmällinen. Jaettavissa. 7 ulosvedettävää laatikkoa tarjoaa tilaa suurille työkalumäärille.
- Ulkonäkö. Tehokas. Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
- Liikuteltava. Vakaa. 2 kiinteää ja 2 kääntyvää pyörää pyörälukolla takaavat luotettavan ja tasaisen liikkeen sekä hyvän vakauden.
Huomautus
Työkalut toimitetaan irrallisina.
Lisää työkalujärjestelmiä työpajavaunuun saatavilla alkaen nro 952048. Varustellun työpajavaunun 689000 koko 1 toimitus on mahdollista vain EU:n sisällä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | työkalukärry |
|---|---|
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Laatikon täyttöaste g | 8×10; 8×20 |
| Laatikon ulosveto | ulosvedon lukitus |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Pinnoite | varustein |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 7 |
| Syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6890001 |
|---|---|
| EAN | 4062406158927 |