Pehmytvasara nylon-insertillä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pehmytvasara rekyylivaimennuksella ja irrotettavilla toiminnallisilla inserteillä käytettäväksi tavallisena pehmytvasarana. Vakaa kaksiosainen valurautarunko korkealaatuisesta sitkoskarkaistusta teräksestä. Inserttejä voidaan yhdistellä ja ne ovat vaihdettavissa. Amerikkalaisesta hikkoripuusta valmistettu, lakattu varsi.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Varavarsia saatavilla nro 752530 ja vara-inserttejä nro 752540 − 752560.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | luonnonvärinen |
| Takaiskuton | ja |
| Lisäosat voidaan yhdistää | ja |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 50 mm |
| Pääpituus iskun kanssa | 138 mm |
| Varren pituus | 310 mm |
| Kokonaispituus | 380 mm |
| Väri | luonnonvärinen |
| Paino ilman iskua | 785 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 752520 |
|---|---|
| EAN | 4045197978059 |