Kuusiokolohylsy Surface Drive, 1/2 tuumaa 22 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 3124
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta upotettu nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliveto tiukoin toleranssein varmaa kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliveto standardin DIN 3120 mukaan.
Hylsymalli Surface Drive mahdollistaa tiukemman istuvuuden ja paremman voimansiirron. Paine kohdistuu suoraan mutterin tai ruuvin pintoihin, jolloin herkät reunat säästyvät. Myös välikoot, esim. tuumamittoina (A/F, BSF, BSW), ja kuluneet ruuvit voidaan kiristää tai avata Surface Drivella.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyt Surfacedrive |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 29.9 mm |
| Pituus | 41 mm |
| Avaimenväli | 22 mm |
| Vetoprofiili | 6-kulma-hylsyavaimet Surfacedrive |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64232522 |
|---|---|
| EAN | 4045197497901 |