Verstasvaunu täysin ulosvedettävillä laatikoilla 20×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpajavaunu, jossa on naarmuuntumaton ja liukumaton X-ABS-laskuhylly, joka on erittäin hellävarainen pinnoille. Laskuhylly on helppo vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambuun) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdessa värissä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jaottimet:
jokaista 75 mm ulosvedettävää laatikkoa varten 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 75,
jokaista 125 mm ulosvedettävää laatikkoa varten 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 125.
Huomautus
Arvolokero/sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroitu työpajavaunun keskuslukitukseen, lukitaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkeisiin ulosvedettäviin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510, koko 200, sekä reunalistat nro 951560, koko 200, ja sisään työnnettävät välilevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia on ryhmässä 95.
Huomautus
Sopiva jaottelumateriaali:
Uritetut reunalistat nro 951560, koko 75;
Uritetut väliseinät nro 951510, koko 75;
Sisään työnnettävät väliseinät nro 951721–951821, koko 75.
Varustus
laatikon etukorkeus: 10 × 75 mm
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Liikkuvaan työskentelyyn käyttöpaikalla.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXien kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Laskuhylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muokata ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkit (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Huomioi ruuvipenkkiä koskevat asennusohjeet.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvedettävä laatikko ToolTruck-kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpajavaunun tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista työpajavaunua tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
Verstasvaunu naarmuuntumattomalla ja liukumattomalla X-ABS-laskutasolla, joka on erittäin hellävarainen pinnoille. Laskutaso voidaan helposti vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambu) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottelut:
jokaista 75 mm laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 75,
jokaista 125 mm laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 125.
Huomautus
Arvotavara-/sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroituna verstasvaunun keskuslukitukseen, suljetaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkeisiin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja pistettävät jakolevyt nro 951741 – 951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia on ryhmässä 95.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Korjaamovaunu |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×16G |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetorajoitin |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 86 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Konfiguraattoriin liittyvä | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 10 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 914540 |
|---|---|
| EAN | 4045197892225 |