ToolTruck-rullaava työpöytä täysin ulosvedettävillä laatikoilla L-BOXX® 10:lle 10
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G91457510
- Varastotilanne
- 19kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
ToolTruck-rullatyöpenkki on varustettu X-ABS-työtasolla vaativiin teknisiin käyttötarkoituksiin. Avoin osio, jossa 4 ulosvedettävää hyllyä, sopii 4 kpl L-BOXX®-muovijärjestelmälaukuille, jotka voidaan napsauttaa sisään ja ulos helposti ja nopeasti. Kullekin hyllylle sopii 2 kpl L-BOXX®-muovijärjestelmälaukkua nro 693330 koossa 102 ja koossa 136. Tai vaihtoehtoisesti: 2 kpl nro 693330 koossa 102; 1 kpl koossa 238 (jos kolmas ulosvedettävä hylly irrotetaan).
Pystyrungot on varustettu LDPE-puskurisuojilla. Keskuslukitus lukitsee oven, laatikot ja ulosvedettävät hyllyt.
6 laatikolla.
Pintakäsittely
Jauhemaalattu kahdella värillä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jakajat:
jokaiseen 75 mm:n laatikkoon 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 75;
jokaiseen 125 mm:n laatikkoon 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 125.
Huomautus
Lisävarusteena arvo-/sivulokero nro 914791, joka ei ole integroitu ToolTruckin keskuslukitukseen, lukitaan erillisellä tappisylinterilukolla. Lisää lisävarusteita ja jakomateriaalia löytyy ryhmästä 95. L-BOXX®-järjestelmälaukku ei sisälly toimitukseen.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Paikan päällä tehtäviin liikkuviin töihin.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Tukihylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muokata ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkki (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvedettävä laatikko ToolTruckin kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työkalukärryn tai pyörällisen työpenkin päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista työkalukärryä tai pyörällistä työpenkkiä iskuille.
Rakenne
ToolTruck-rullaava työpöytä on varustettu X-ABS-työtasolla vaativiin teknisiin käyttökohteisiin. Avoin osio, jossa 4 ulosvedettävää hyllyä, sopii 4 kpl muovisiin järjestelmälaukkuihin L-BOXX®, jotka voidaan napsauttaa sisään ja ulos helposti ja nopeasti. Sopii aina 2 kpl L-BOXX®-järjestelmälaukkuja nro 693330 koossa 102 ja koossa 136. Tai vaihtoehtoisesti: 2 kpl nro 693330 koko 102; 1 kpl koko 238 (jos kolmas ulosvedettävä hylly irrotetaan).
Pylväskehykset on varustettu LDPE-puskurisuojilla. Keskuslukko lukitsee oven, ulosvedettävät laatikot ja ulosvedettävät hyllyt.
6 ulosvedettävällä laatikolla.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdessa värissä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Jaottimilla:
jokaiseen 75 mm ulosvedettävään laatikkoon 1 uritettu välilista nro 951510 koko 75;
jokaiseen 125 mm ulosvedettävään laatikkoon 1 uritettu välilista nro 951510 koko 125.
Huomautus
Lisävarusteena arvotavara-/sivulokero nro 914791, jota ei ole integroitu ToolTruckin keskuslukkoon, suljetaan erillisellä tappisylinterilukolla. Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaaleja on ryhmässä 95. L-BOXX®-järjestelmälaukku ei sisälly toimitukseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | mobiili työpenkki |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Tuotenimen attribuutti | 16×16G |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1195 mm |
| Paino | 104 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 400 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 16 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 16×16 |
| Sarja | ToolTruck |
| Laatikoiden etulevyn korkeus | 75 mm; 75 mm; 75 mm; 125 mm; 200 mm; 200 mm |
| Puskuri | kyllä |
| Upotettava | ei |
| Ulosvedettävän hyllyn tehokas leveys | 370 mm |
| Työtason materiaali | X-ABS |
| Ovien määrä | 0 |
| Comfortclose | ei |
| Ulosvedettävän hyllyn kuormankantokyky L-BOXXille | 20 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G91457510 |
|---|---|
| EAN | 4062406785598 |