Rullamittanauha 3
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Erittäin korkealaatuinen mittanauha, jossa on lasikuituvahvisteisesta polyamidista valmistettu kotelo ja automaattinen nauhan palautus.
Täydellisen otteen varmistamiseksi kosketuspinnat ja lukituspainike on päällystetty 2K-Haptoprene®-materiaalilla.
Teflonilla varustettu liukulaakeri takaa pehmeän liikkeen ja erittäin kevyen toiminnan.
Erityiskumista valmistettu innovatiivinen vaimennin ottaa vastaan palautusenergian ja säästää rannetta.
Alapuolella oleva upotettu alumiiniprofiili tarkkaa asemointia varten.
Erityinen kirkaslakka suojaa nauhaa tehokkaasti kulumiselta. Lisätty heijastuksenestokäsittely takaa hyvän näkyvyyden kaikissa valaistusolosuhteissa.
mm-asteikko
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskukoko |
|---|---|
| Normi | EG II |
| Kalibrointi | G1 |
| Nauhan leveys | 13 mm |
| Nauhan pituus | 3 m |
| Normi | EG II |
| Kotelon leveys | 26 mm |
| Kotelon korkeus | 59 mm |
| Kalibrointi | G1 |
| Kotelon pituus | 62 mm |
| Nauhan pituus | 3 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4619003 |
|---|---|
| EAN | 4045197949264 |