Siirrettävä työpöytä, sähköinen korkeudensäätö, kaapeli, vasemmalla ovi, oikealla 4 ulosvedettävää laatikkoa, bambulevy 1500/DE mm 1500/kpl mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vakaata teräsrakennetta, jossa neliöputkipalkki.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla, yksittäisten ulosvedettävien laatikoiden yhden käden avauksella ja 75 kg kantavuudella. Laatikkoyksikkö 24G, keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Portaattomasti sähköisesti säädettävä korkeus. Korkeudensäätö käsipainikkeella.
Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, ⌀ 125 mm, joissa kuvioimaton polyuretaanipinnoite kulkupinnassa, minimaalinen vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvissä pyörissä jarru sekä pyörälle että kääntökehälle.
Liitäntäkaapelin pituus 8 m. Pistoketyyppi F.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etulevyt ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.Toiminta
IP20: Suojaus halkaisijaltaan yli 12 mm:n vierasesineiden sisäänpääsyä vastaan, mutta kosketusta tulee välttää; ei muuta suojaa vedeltä.
Varustelu (taulukkokäyttö)
Oven korkeus (vasen) mm: 525
laatikon etukorkeus (oikea): 1
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Käytä työpöytää vain, jos se on teknisesti moitteettomassa kunnossa, ja toimi turvallisuus- ja riskitietoisesti.
- Korjaa välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
- Sähköisesti korkeussäädettävä työpöytä ergonomiseen työskentelyyn asennus- ja tarkastustoiminnoissa.
- Teolliseen sisäkäyttöön.
- Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytystä varten.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytystä varten.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylöspäin tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omavaltaisia rakennemuutoksia ja muutoksia käsipainikkeeseen, karanostojärjestelmään ja ohjausmoduuliin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, jossa palkki neliöputkesta.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla, yksittäisten laatikoiden yhden käden vapautus ja 75 kg kantavuus. Laatikosto 24G keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Portaaton sähköinen korkeudensäätö. Korkeudensäätö käsipainikkeella.
Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, ⌀ 125 mm, joissa kuvioimaton polyuretaanipinnoite kulkupinnassa, minimaalinen vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvät pyörät jarrulla pyörälle ja kääntökehälle.
Liitäntäkaapelin pituus 8 m. Pistotyyppi F.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etusarjat ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | siirrettävä työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 850–1050 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtason materiaali | Bambu |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Valmis käyttöön |
| Paino | 172.9 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Ovien määrä | 1 |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Alustan leveys | 1300 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | Polyuretaani |
| Liukukahva | ei |
| Pyörän-⌀ kääntyvä pyörä | 125 mm |
| Pyörä-⌀ kiinteä pyörä | 125 mm |
| Upotettava | kyllä |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Korkeudensäätöalue | 850–1050 mm |
| Maksimi nostovoima | 6000 N |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Liitäntäjännite | 250 V |
| Korkeussäädön periaate | sähköinen |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| Nostonopeus | 9 mm/s |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Juoksupinta ilman kuviota | kyllä |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpisteen korkeussäätö | 850–1050 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9245111500/DE |
|---|---|
| EAN | 4062406101831 |