Työpöytä veto-/siirtolaitteella, korkeus 850 mm, tummalla Eluplan-levyllä 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, jossa on neliöputkipalkki, täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella.
Yhden käden avaus yksittäisille laatikoille estää laatikoita avautumasta kuljetuksen aikana. Alusta, jossa 2 kääntyvää pyörää ja 2 kiinteää pyörää ⌀ 100 mm, kulkupinnat täyskumista. Työpöytä nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikalla sekä helpomman kuljetuksen. Alustaa voidaan kuormittaa enintään 400 kg (työpöytä sisältöineen). Jalat muoviliukutuilla, suojaa lattiaa. Laatikkokaappi 24G, keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Maalipinnoite
Runko, tukijalat ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoston etulevyt antrasiitti 7016, alusta aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.<Varustelu taulukon mukaan
Oven korkeus (vasen) mm: 525
korkeussäädettävien hyllytasojen määrä (vasen): 1
Laatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on löysä eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, neliöputkipalkilla, täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella.
Yhdellä kädellä tapahtuva yksittäisten vetolaatikoiden vapautus estää laatikoiden avautumisen kuljetuksen aikana. Veto-/siirtolaite, jossa 2 kääntyvää pyörää ja 2 kiinteää pyörää ⌀ 100 mm, täyskumikulutuspinnalla. Työpöytä nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikassa sekä helpomman kuljetuksen. Veto-/siirtolaitteen kuormitettavuus enintään 400 kg (työpöytä sisällön kanssa). Jalat muoviliukutukien kanssa, suojaa lattiaa. Laatikostoyksikkö 24G keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Maalaus
Runko, tukijalat ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etulevyt antrasiitti 7016, veto-/siirtolaite aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalattuja. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mobiili työpenkki |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Paino | 165 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Alustan leveys | 1300 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180° |
| Pyöräalustan enimmäiskantavuus | 400 kg |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9236271500 |
|---|---|
| EAN | 4062406264505 |