Työpöytä ajolaitteella, ilman korkeudensäätölaitetta ja ruuvipuristinta, Eluplan-levyllä (tumma) 1250 mm 1250 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä tukevalla teräsrakenteella ja neliöputkipalkilla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella.
Yksittäisten ulosvedettävien laatikoiden yhden käden vapautus estää laatikoita avautumasta kuljetuksen aikana. Alusta, jossa 2 kääntyvää pyörää ja 2 kiinteää pyörää ⌀ 100 mm, umpikumista valmistetuilla kulkupinnoilla. Työpöytä nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikalla sekä helpomman kuljetuksen. Alustan kuormitettavuus on enintään 400 kg (työpöytä sisällön kanssa). Jaloissa muoviset liukutassut, jotka suojaavat lattiaa. Lukittavissa tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Runko, tukijalat ja ulosvedettävien laatikoiden runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikostojen etulevyt antrasiitti RAL 7016, alusta aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalattu. Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.Varustelu taulukon käyttö
Laatikon etukorkeus mm: 75
Oven korkeus mm: 525
Oven korkeus ruuvipenkinsuojus mm: 675
korkeussäädettävien hyllytasojen määrä: 1
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Muutoksia ja muunnoksia saa tehdä vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylöspäin tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen ja kovettumaton.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, jossa neliöputkipalkki.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella.
Yhden käden avaus yksittäisille ulosvedettäville laatikoille estää laatikoiden avautumisen kuljetuksen aikana. Ajolaite, jossa 2 kääntyvää ja 2 kiinteää pyörää, ⌀ 100 mm, täyskumisilla kulutuspinnnoilla. Työpöytä nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikalla sekä helpomman kuljetuksen. Ajolaite kestää kuormaa enintään 400 kg (työpöytä sisällön kanssa). Jalat muoviliukupaloilla, suojaa lattiaa. Lukittavissa tappisylinterilukolla.
Maalaus
Runko, tukijalat ja ulosvedettävien laatikoiden runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, ajolaite aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalattu. Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | liikuteltava työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 950 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtason materiaali | Eluplan |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1250 mm |
| Työtason yläpinta | Lakattu värittömällä lakalla. |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Paino | 118 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Ovien määrä | 2 |
| Korkeus | 950 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | Umpikumi |
| Liukukahva | ei |
| Pyörän-⌀ kääntyvä pyörä | 100 mm |
| Pyörä-⌀ kiinteä pyörä | 100 mm |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Puskuri | ei |
| Upotettava | kyllä |
| Pyöräalustan enimmäiskantavuus | 400 kg |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 950 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9237571250 |
|---|---|
| EAN | 4062406086299 |