Työpenkki siirtolaitteella, korkeus 850 mm, bambutaso 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Työpöytä vakaalla teräsrakenteella ja neliöputkipalkilla, täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella.
Yhden käden avaus yksittäisille vetolaatikoille estää laatikoita avautumasta kuljetuksen aikana. Siirtoalusta, jossa 2 kääntyvää pyörää ja 2 kiinteää pyörää ⌀ 100 mm, kulutuspinnat täyskumia. Työpöytä nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikalla sekä helpomman kuljetuksen. Siirtoalustaa voidaan kuormittaa enintään 400 kg (työpöytä sisällön kanssa). Jalat muoviliukutuilla, suojaa lattiaa. Laatikkoyksikkö 24G, keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Runko, tukijalat ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoston etulevyt antrasiitti 7016, siirtoalusta aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalatut. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.Varustelu taulukkokäyttöön
Vetolaatikon etukorkeus kummallakin puolella mm: 75
Oven korkeus kummallakin puolella mm: 425
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Vetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työosien ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylöspäin tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on löysä eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, vetolaatikoita ja hyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpenkki vakaasta teräsrakenteesta, neliöputkipalkilla, täysulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella.
Yhden käden vapautus yksittäisille vetolaatikoille estää laatikoita avautumasta kuljetuksen aikana. Siirtolaite, jossa 2 kääntyvää pyörää ja 2 kiinteää pyörää, ⌀ 100 mm, täyskumisilla kulkupinnoilla. Työpenkki nostetaan ja lasketaan tasaisesti 2K-Haptoprene-kahvan avulla, mikä takaa täyden vakauden käyttöpaikassa ja helpomman siirtämisen. Siirtolaite kestää enintään 400 kg (työpenkki sisältöineen). Jalat muoviliukupaloilla, suojaa lattiaa. Laatikosto 24G keskitetysti lukittavissa tappisylinterilukolla.
Maalaus
Runko, tukijalat ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt antrasiitti 7016, siirtolaite aina antrasiitti RAL 7016 (ei konfiguroitavissa), jauhemaalattu. Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | siirrettävä työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtason materiaali | Bambu |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtason yläpinta | Lakattu värittömällä lakalla. |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Paino | 139.6 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 2 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Ovien määrä | 2 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Alustan leveys | 1300 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | Täyskumi |
| Liukukahva | ei |
| Pyörän-⌀ kääntyvä pyörä | 100 mm |
| Pyörä-⌀ kiinteä pyörä | 100 mm |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Puskuri | ei |
| Upotettava | kyllä |
| Pyöräalustan enimmäiskantavuus | 400 kg |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9236511500 |
|---|---|
| EAN | 4062406086008 |