Lisävarustekaappi ovella ja 3 ulosvedettävällä laatikolla 1000 1000
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G9320101000
- Varastotilanne
- 20kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalulisävarustekaappi 24×28G, jossa ulosvedettävät laatikot 20 × 24G. Osasto, jossa ovi ja välipohja, säädettävissä 25 mm jaolla. Ovi lukittavissa erikseen liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Varustettu 3 ulosvedettävällä laatikolla, keskuslukitus tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla. Ulosvedettävät laatikot, joissa on lävistetyt reiät uritettujen jakolistojen kiinnittämistä varten 25 mm jaolla (laatikkorintaman korkeudella 75 mm ja suuremmissa). Yksittäisulosvedon varmistus tekee mahdottomaksi avata useita laatikoita samanaikaisesti.
Maalipinta
Runko ja ulosvedettävien laatikoiden runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Kaappia nostettaessa ja kuljetettaessa ulosvedettävien laatikoiden on oltava riittävästi kiinnitettyinä laatikostoon.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden ja hyllytasoiden päällä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
Toteutus
Työkalu-lisävarustekaappi koossa 24×28G, ulosvedettävät laatikot 20×24G. Lokero ovella, välitaso säädettävissä 25 mm jaolla. Ovi erikseen lukittava liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
3 ulosvedettävää laatikkoa, keskuslukittavat tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla. Ulosvedettävissä laatikoissa lävistetyt reiät uritettujen jakolistojen kiinnitystä varten 25 mm jaolla (kun laatikon etukorkeus 75 mm tai enemmän). Yksittäisulosvetosuoja estää useiden laatikoiden avaamisen samanaikaisesti.
Maalaus
Runko ja ulosvetolaatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetolaatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Kaappia nostettaessa ja kuljetettaessa ulosvedettävien laatikoiden on oltava riittävästi kiinnitettyinä laatikostoon.
Tekniset tiedot
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7016, 5012, 5005 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1,2 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Tuotetyyppi | Koneen lisävarustekaappi |
| Tuotenimen attribuutti | 20×24G |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 80 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Tehokas korkeus | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 600 mm |
| Laatikoiden määrä | 3 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 24 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×24 |
| #N/A | 300 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paino | 89 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Comfortclose | ei |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Uritettu kumimatto suojareunassa kolmella sivulla | ei |
| Ovenpysäytin | Oikea |
| Oven korkeus | 600 mm |
| Materiaalin paksuus | 1,2 mm |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 80 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9320101000 |
|---|---|
| EAN | 4062406066260 |