HM-pidin, sylinterimäinen, pitkä, sylinterivarsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimiä varten.
Järjestelmän heittotarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vasteen yhdistelmän ansiosta.
Ilman kiinnityspintaa (HSC-työstöön).
Toleranssi = h6.
Huomautus
Suurin jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = katso kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen sovite = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pidin kierteelliselle jyrsinterälle |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | Sylinterivarsi |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 16 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 15.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 15 Nm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 97 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210562 |
|---|---|
| EAN | 4045197558022 |