HM-pidin, kartiomainen, lyhyt, sylinterivarsi 12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimiä varten.
Järjestelmän heittotarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmän ansiosta.
Ilman kiristyspintaa (HSC-työstöön).
Toleranssi = h6.
Huomautus
Maksimi jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = katso kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen insertti = nro 219986.
Vähennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierteellinen jyrsimen pidin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | Sylinterivarsi |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 12 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 11.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 10 Nm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 51 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21056912 |
|---|---|
| EAN | 4045197557865 |