Pidin, sylinterimäinen, ilman sisäistä jäähdytystä 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimille.
Järjestelmän heittotarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmän ansiosta.
Huomautus
Suurin jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = ks. kopiojyrsimien mitat: nro 210050 – 210410.
Istukan avain = nro 219987.
Momenttiavaimen sisäosa = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkissä työkalun ulkonemissa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pidin kierteelliselle jyrsimelle |
|---|---|
| Sarja | TopCut |
| Kartio | Weldon-varsi |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 16 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 15.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 15 Nm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 40 mm |
| Varren halkaisija ds | 25 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21055516 |
|---|---|
| EAN | 4045197522658 |