HM-pidin, lieriömäinen, lyhyt Lieriövarsi 12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimiä varten.
Järjestelmän pyörintäheiton tarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmällä.
Ilman kiinnityspintaa (HSC-työstöön).
Toleranssi = h6.
Huomautus
Suurin jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = katso kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen sovite = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsintyökalun pidin kierteellä |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | Sylinterivarsi |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 12 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 12 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 11.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 10 Nm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 57 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 12 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21056112 |
|---|---|
| EAN | 4045197558084 |