Kartioistukka SK 40 12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimille.
Järjestelmän pyörintäheitto ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasotuen yhdistelmän ansiosta.
Huomautus
Maksimi jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = ks. kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen sovitin = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrekoneistettavan jyrsimen pidin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | SK 40 |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 12 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 11.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 10 Nm |
| Tehollinen pituus l1 | 48 mm |
| Pitimen koko | 40 mm |
| A-mitta (pituus) | 67 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21057712 |
|---|---|
| EAN | 4045197557919 |