Kulmajyrsinkappale PickPocket
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käyttöön, kun ap max ≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | jyrsintäpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Syöttösuunta | vaaka, vino ja pysty |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | GARANT Master Steel; TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D mm; 0,3×D valssijyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Syöttösuunta | vaaka, vino ja pysty |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.15 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.11 mm |
| Kulmapyöristys rv | 0,5 |
| Leikkuupituus l2 | 19 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 25 mm |
| Pään pituus l | 32 mm |
| Pitimen koko | 24 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kulmasäde | 0,5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210050 |
|---|---|
| EAN | 4045197891273 |