Jyrsinpää, teräväsärmäinen HPC 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käytölle: ap max ≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
N
450
N
500
N
530
N
320
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsintäosa |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HU730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D mm; 0,3×D vierintäjyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 10 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.09 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.12 mm |
| Leikkuupituus l2 | 10 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Pään pituus l | 18 mm |
| Pitimen koko | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kokonaispituus l | 31,9 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21034510 |
|---|---|
| EAN | 4045197557636 |