HM-pidin, konfiguroitava 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimiin.
Järjestelmän käyntitarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmän ansiosta.
Varsi hiottu h6 koko pituudeltaan – yksilölliseen katkaisuun ja viisteytykseen.
Huomautus
Maksimijyrsintäsyvyys = L1 + I; I = katso kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen insertti = nro 219986.
Vähennä teknisiä arvoja pitkillä työkalun ulkonemilla.
Vartta voidaan viistää aina ⌀ d1 min asti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsimen pidin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 10 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 12 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 5 Nm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 20 mm |
| Pienin vapautettava ulkohalkaisija d1 | 9.8 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 12 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21200010 |
|---|---|
| EAN | 4045197659217 |