HM-pidin kartiomainen, pitkä, sylinterivarsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimiin.
Järjestelmän heittotarkkuus ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmän ansiosta.
Ilman kiinnityspintaa (HSC-työstöön).
Toleranssi = h6.
Huomautus
Suurin jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = ks. kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Momenttiavaimen sovite = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pidin kierteelliselle jyrsimelle |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | Sylinterimäinen varsi |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 10 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 9.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 5 Nm |
| Kokonaispituus l | 140 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 88 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210570 |
|---|---|
| EAN | 4045197522764 |