Kartiokiinnitteinen pidin HSK-A 63
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiottu peruspidin GARANT TopCut -kopiojyrsimille.
Järjestelmän heitto ≤ 10 µm kartiokiinnityksen ja tasaisen vastepinnan yhdistelmän ansiosta.
Huomautus
Suurin jyrsintäsyvyys = L1 + I; I = ks. kopiojyrsinten mitat: nro 210050–210410.
Istukka-avain = nro 219987.
Vääntömomenttiavaimen sovite = nro 219986.
Pienennä teknisiä arvoja pitkällä työkalun ulkonemalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierteellisen jyrsimen pidin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sarja | TopCut |
| Kartio | HSK-A 63 |
| Leikkuupään halkaisijalle d | 20 mm |
| Ulkohalkaisija d1 | 19.8 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 25 Nm |
| Tehollinen pituus l1 | 78 mm |
| A-mitta (pituus) | 104 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210582 |
|---|---|
| EAN | 4045197557988 |