VHM-kalvainpää HPC H7 teräs pohjareikä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kalujärjestelmä vaihdettavalla päällä, viimeistelyhioo sovitteelle IT7. Leikkuugeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (päähän ja pidikkeeseen nähden) asennettuna.
Lyhyillä leikkuusärmillä ja suorilla urilla.
Käyttötiedot
Pohjareikien kaluamiseen.
HPC-/HSC-kaluamiseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Momenttiavaimen sovite nro 219986.
Muita kokoja toimitetaan pyynnöstä.
Käyttötiedot
P
120
P
120
P
120
K
80
K
60
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | umpirei'issä ja läpirei'issä |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teräpalainen kalvaukseen |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 14 mm |
| Nimellis⌀ d | 26 mm |
| Pään pituus l | 26 mm |
| Pitimen koko | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 1.4 mm/k |
| Avaimenväli | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 239725 |
|---|---|
| EAN | 4045197575968 |