VHM-kalvainpää HPC H7 ruostumattomalle teräkselle, läpireikä, TiAlN 14 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kalvainjärjestelmä vaihdettavalla päällä, viimeistelee sovitteen IT7. Leikkausgeometria sovitettu käyttökohteen mukaan.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (pään ja pitimen välillä) asennettuna.
Lyhyet leikkuusärmät ja vasenkätinen spiraali.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Lisäosa momenttiavaimeen nro 219986.
Muut koot saatavissa pyynnöstä.
Käyttötiedot
M
30
M
25
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvainnan teräpalat |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 12 mm |
| Nimellis⌀ d | 14 mm |
| Pään pituus l | 22 mm |
| Pitimen koko | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Avaimenväli | 10 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23973014 |
|---|---|
| EAN | 4045197576019 |