VHM-kalvainpää HPC H7 ruostumattomalle teräkselle, läpireikä, TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtopäisellä varustettu kalvinsarja hienohioo sovitteelle IT7. Leikkausgeometria on sovitettu käyttökohteen mukaan.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤5 µm (päähän ja pitimeen nähden) asennettuna.
Lyhyillä leikkuusärmilllä ja vasenkätisellä spiraalilla.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvintaan.
HPC-/HSC-kalvintaan.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Momenttiavaimen sovitin nro 219986.
Muita kokoja saatavilla pyynnöstä.
Huomautus
Toimitusaika: 4 viikkoa
Vähimmäistilausmäärä: 1 kpl
Asiakaskohtainen erikoisvalmistus: tilaus voidaan perua enintään 3 työpäivän kuluessa tilausvahvistuksen vastaanottamisesta. Palautusta ei hyväksytä.
Rakenne
Kalvainjärjestelmä vaihdettavalla päällä, viimeistelee sovitteen IT7. Leikkausgeometria sovitettu käyttökohteen mukaan.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (pään ja pitimen välillä) asennettuna.
Lyhyet leikkuusärmät ja vasenkätinen spiraali.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Lisäosa momenttiavaimeen nro 219986.
Muut koot saatavissa pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvainnan teräpalat |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 12 mm |
| Pään pituus l | 22 mm |
| Pitimen koko | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| ⌀-alue | 13.201 - 14.2 mm |
| Konfiguroitavat toleranssit | Z; U; ZB; F; EF; FG; B; D; E; M; JS; EF; ZA; C; E; K; G; P; N; S; H; A; J; R; ZC; V; CD; D; Z; U; ZB; F; EF; FG; B; D; E; M; JS; EF; ZA; C; E; K; G; P; N; S; H; A; J; R; ZC; V; CD; D; Z; U; ZB; F; EF; FG; B; D; E; M; JS; EF; ZA; C; E; K; G; P; N; S; H; A; J; R; ZC; V; CD; D |
| Konfiguroitavat ominaisuudet | 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 239730 |
|---|---|
| EAN | 4062406606510 |