VHM-kalvaimen vaihtopää HPC H7 teräs läpireikä TiAlN 11 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kalvainjärjestelmä vaihdettavalla päällä, joka viimeistelee istukan IT7-sovitukselle. Leikkausgeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (päähän ja pitimeen nähden) asennettuna.
Lyhyillä teräsärmillä ja vasenkätisellä spiraalilla.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Momenttiavaimen sovitin nro 219986.
Muita kokoja saatavilla pyynnöstä.
Käyttötiedot
P
120
P
120
P
120
K
80
K
60
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiälle |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvintalevy |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | pajastandardi |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 10 mm |
| Nimellis⌀ d | 11 mm |
| Reikätyypille | pohjareiälle |
| Pään pituus l | 20 mm |
| Pitimen koko | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.6 mm/k |
| Avaimenväli | 8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23972011 |
|---|---|
| EAN | 4045197575470 |