VHM-kalvainpää HPC H7 ruostumaton teräs pohjareikä TiAlN 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtopäillä varustettu kalvainjärjestelmä, joka viimeistelee sovitteelle IT7. Leikkuugeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤5 µm (päähän ja pitimeen nähden) asennettuna.
Lyhyet leikkuusärmät ja suorat urat.
Käyttötiedot
Pohjareikien kalvaukseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäytettävissä oleva pituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Momenttiavaimen sovite nro 219986.
Muita kokoja saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
M
30
M
25
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiälle |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvinsyötön leikkuupala |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 14 mm |
| Nimellis⌀ d | 20 mm |
| Pään pituus l | 26 mm |
| Pitimen koko | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Avaimenväli | 10 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23973520 |
|---|---|
| EAN | 4045197707628 |