Kermettikalvinkopää HPC H7 teräs pohjareikä pinnoittamaton 17 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kalvinsysteemi vaihtopäällä, viimeistelyhiottu sovitteelle IT7. Leikkuugeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤5 µm (pään ja pitimen välillä) asennettuna.
Lyhyillä leikkuusär millä ja suorilla urilla.
Käyttötiedot
Pohjareikien kalvintaan.
HPC-/HSC-kalvintaan.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Sisäosa momenttiavaimelle nro 219986.
Muita kokoja saatavilla pyynnöstä.
Käyttötiedot
P
140
P
140
P
140
P
120
K
160
K
140
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvauksen teräpalat |
| Leikkausmateriaali | Kermetti |
| Normi | Konepajastandardi |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 8 mm |
| Nimellis⌀ d | 17 mm |
| Reikätyypille | pohjareiälle; pohjareiälle; pohjareiälle |
| Pään pituus l | 22 mm |
| Pitimen koko | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.6 mm/k |
| Avaimenväli | 10 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23971517 |
|---|---|
| EAN | 4062406115531 |