Cermet-kalvauspää HPC H7 teräs läpireikä pinnoittamaton 33,201-x mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kalvinsorvausjärjestelmä vaihtopäällä, joka viimeistelee sovitteelle IT7. Leikkausgeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤5 µm (suhteessa päähän ja pidikkeeseen) asennettuna.
Lyhyillä leikkuusärmien pituuksilla ja vasenkätisellä spiraalilla.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvinsorvaukseen.
HPC-/HSC-kalvinsorvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Vääntömomenttiavaimen sovitin nro 219986.
Muita kokoja saatavilla pyynnöstä.
Huomautus
Toimitusaika: 4 viikkoa
Vähimmäistilausmäärä: 1 kpl
Asiakaskohtainen erikoisvalmistus: peruutus on mahdollista enintään 3 työpäivän kuluessa tilausvahvistuksen vastaanottamisesta. Palautus ei ole mahdollista.
Rakenne
Kalvainjärjestelmä vaihdettavalla päällä, viimeistelee sovitteen IT7. Leikkausgeometria sovitettu käyttökohteen mukaan.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (pään ja pitimen välillä) asennettuna.
Lyhyet leikkuusärmät ja vasenkätinen spiraali.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Lisäosa momenttiavaimeen nro 219986.
Muut koot saatavissa pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimeneville rei’ille |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvainpalanen kalvaamiseen |
| Leikkausmateriaali | Kermetti |
| Normi | pajanormi |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 12 mm |
| Pään pituus l | 30 mm |
| Pitimen koko | 29 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| ⌀-alue | 33.201–34.2 mm |
| Konfiguroitavat toleranssit | C; ZC; ZA; CD; Z; V; JS; EF; H; D; EF; R; B; G; K; N; ZB; M; U; J; E; E; FG; D; F; S; P; A; C; ZC; ZA; CD; Z; V; JS; EF; H; D; EF; R; B; G; K; N; ZB; M; U; J; E; E; FG; D; F; S; P; A; C; ZC; ZA; CD; Z; V; JS; EF; H; D; EF; R; B; G; K; N; ZB; M; U; J; E; E; FG; D; F; S; P; A |
| Konfiguroitavat ominaisuudet | 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23971033,201-X |
|---|---|
| EAN | 4062406605629 |