Cermet-kalvainpää HPC H7 teräs läpireikä pinnoittamaton 23 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kalvainjärjestelmä vaihdettavalla päällä, valmiiksi hiottu sovitteelle IT7. Terägeometria sovitettu käyttökohteeseen.
Järjestelmän aksiaalinen heitto ≤ 5 µm (päähän ja pitimeen nähden) asennettuna.
Lyhyillä leikkuusärmillä ja vasenkätisellä kierukalla.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaamiseen.
HPC-/HSC-kalvaukseen.
Huomautus
Kokonaiskäyttöpituus = L1 (kiinnitin nro 239740 / 239745) + L (vaihtopää nro 239710–239720).
Sopiva istukka-avain nro 219987. Vääntömomenttiavaimen sovitin nro 219986.
Muita kokoja saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
P
140
P
140
P
140
P
120
K
160
K
140
Tekniset tiedot
| Sarja | TopCut |
|---|---|
| Poraus tolerans | H7 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Työstöstrategia | HPC |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimeneville rei’ille |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kalvainpalanen kalvaamiseen |
| Leikkausmateriaali | Kermetti |
| Normi | pajanormi |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Leikkuupituus l1 | 12 mm |
| Nimellis⌀ d | 23 mm |
| Pään pituus l | 26 mm |
| Pitimen koko | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.6 mm/k |
| Avaimenväli | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23971023 |
|---|---|
| EAN | 4062406115258 |