Torusjyrsintäpää, kovakoneistus HB7730
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Torusjyrsintäpää, kovakoneistus HB7730Käyttötiedot
H
65
H
55
P
130
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D särmäyksessä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Sarja | TopCut |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsintä varten tarkoitettu teräpala |
| Tyyppi | H |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Laatu/tyyppi | HB7730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D päätyjyrsinnässä; 0,5×D päätyjyrsinnässä |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Varren malli | GARANT TopCut |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 6 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupituus l2 | 7.5 mm |
| Pään pituus l | 13 mm |
| Pitimen koko | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Leikkausleveys | 10 mm |
| Leikkuupään-⌀ d | 10 mm |
| Lastun keskipaksuus hmax TPC-jyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.04 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210265 |
|---|---|
| EAN | 4045197607447 |