Työpöytä, vasemmalla 5 vetolaatikkoa, keskellä avoin, oikealla 4 vetolaatikkoa, tummalla Eluplan-levyllä 2000 mm 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä tukevalla teräsrakenteella, jossa neliöputkipalkki. Laatikosto keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot, joissa differentiaaliulosveto ja 75 kg kantavuus. Jalat muovisilla liukutassuilla, lattiaa säästävät.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etuosat eri väreissä. Ei teräviä reunoja, optimaalinen puhdistettavuus ja pintojen hyödyntäminen jaottelumateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikoiden kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haitalla, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmäyhteensopiva.
Väliosa sisäänvedetyllä avoimella rungolla ergonomista istuma-asentoa varten.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etuosat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Täydentäviä lisävarusteita, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyy GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.<Varustelu (taulukkokäyttö)
Laatikon etukorkeus (vasen) mm: 75, 75, 125, 125, 125
Laatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Tukihylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja tukihyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta neliöputkipalkilla. Laatikostoyksikkö keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella. Jalat muoviliukutukien kanssa, suojaa lattiaa.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikoiden etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja missään, optimaalista puhdistusta ja tilanjakotuotteiden (laatikot, solumuoviset sisäkkeet, uritetut jakolistat) pintojen hyödyntämistä varten. Laatikoiden kiinnitys 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, jossa 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmäyhteensopiva.
Väliosa sisäänvedetyllä avoimella kotelolla ergonomista istuma-asentoa varten.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Lisävarusteet, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 2000 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Ready-to-go |
| Paino | 192.4 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 9 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Alustan leveys | 1900 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9212072000 |
|---|---|
| EAN | 4062406086435 |