Työpöytä, sähköisesti korkeussäädettävä, vasemmalla ovi, keskellä avoin, oikealla 4 ulosvedettävää laatikkoa, Eluplan-levy tumma 2000/DE mm 2000/de mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vakaasta teräsrakenteesta, jossa on neliöputkipalkki. Laatikostokaappi keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella.
Portaattomasti sähköisesti korkeussäädettävä. Korkeudensäätö käsipainikkeella. Liitäntäkaapeli saksalaisella maadoitetulla pistotulpalla. Syöttöjohto 250 V / 50 Hz, enintään 340 W. Liitäntäkaapelin pituus 1,5 m.
Väliosa, jossa sisäänvedetty avoin kotelo ergonomista istuma-asentoa varten.
Laatikostorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja, optimaalista puhdistusta ja pinta-alojen hyödyntämistä varten jaottelumateriaalilla (laatikot, solumuovi-insertit, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmä mukautettavissa.
Kaappi ovella ja korkeussäädettävällä hyllytasolla.
Maalipinta
Runko ja laatikostorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etuosat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikostorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Riviasennuksessa on ehdottomasti käytettävä liukulevyä nro 927220.
Toiminto
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, joiden halkaisija on yli 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vettä vastaan.
Varustus taulukkokäyttö
Oven korkeus (vasen) mm: 525
Korkeussäädettävien hyllytasojen lukumäärä (vasen): 1
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käytä työpöytää vain, jos se on teknisesti moitteettomassa kunnossa, ja toimi turvallisuus- ja riskitietoisesti.
- Poista välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
- Sähköisesti korkeussäädettävä työpöytä ergonomiseen työskentelyyn kokoonpano- ja tarkastustoiminnassa.
- Teolliseen sisäkäyttöön.
- Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia käsipainikkeeseen, karanostojärjestelmään ja ohjausmoduuliin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Työpöytä vakaata teräsrakennetta, palkki neliöputkea. Laatikosto keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella.
Portaattomasti sähköisesti korkeussäädettävä. Korkeudensäätö käsipainikkeella. Liitäntäjohto saksalaisella suojamaadoitetulla pistokkeella. Syöttö 250 V / 50 Hz, enintään 340 W. Liitäntäjohdon pituus 1,5 m.
Keskiosa sisäänvedetyllä avoimella rungolla ergonomista istuma-asentoa varten.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja, optimaaliseen puhdistukseen ja pinnan hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, solumuovi-insertit, uritetut välilistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla ja 5 haitalla, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmäyhteensopiva.
Laatikosto ovella ja korkeussäädettävällä hyllytasolla.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojen etulevyt ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Riviasennuksessa on ehdottomasti käytettävä liukulevyä nro 927220.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 350 kg |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 850-1050 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 2000 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Valmis käyttöön |
| Paino | 174.1 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 350 kg |
| Alustan leveys | 1900 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Korkeudensäätöalue | 850 - 1050 mm |
| Maksimi nostovoima | 6000 N |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Liitäntäjännite | 250 V |
| Korkeussäädön periaate | sähköinen |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; verkkokäyttöinen |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| Nostonopeus | 9 mm/s |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpisteen korkeussäätö | 850-1050 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9215672000/DE |
|---|---|
| EAN | 4062406086558 |