Jyrsinpää, viimeistelyjyrsintä, 45° viiste HB730 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Jyrsinpää, viimeistelyjyrsintä, 45° viiste HB730Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsimisen kääntöterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kierrekulma | 50 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,2 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 12.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Viisteen leveys 45° | 0,2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 50 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12.5 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,05 mm |
| Leikkuupituus l2 | 12.5 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Pään pituus l | 18 mm |
| Pitimen koko | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Leikkausleveys | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 31,9 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21034010 |
|---|---|
| EAN | 4045197523341 |