Jyrsinpää, rouhinta/viimeistelyjyrsintä, 45° viiste HB730 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käytölle, kun ap max ≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsintäleikkuuosa |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Jyrsintäprofiili | NF |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D mm; 0,3×D valssijyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 7.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7.5 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.04 mm |
| Leikkuupituus l2 | 7.5 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Pään pituus l | 13 mm |
| Pitimen koko | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kokonaispituus l | 26,9 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21027010 |
|---|---|
| EAN | 4045197522221 |