Kulmajyrsintäpää, 45° viiste, sisäisellä jäähdytyksellä HB730 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käyttöön, kun ap max ≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Jyrsinteräpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D mm; 0,3×D sivujyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 19 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Viisteen leveys 45° | 0.5 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.12 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.09 mm |
| Leikkuupituus l2 | 19 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 25 mm |
| Pään pituus l | 32 mm |
| Pitimen koko | 24 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21010025 |
|---|---|
| EAN | 4045197557421 |