TPC-jyrsintäpää lastunmurtajalla 3×D HB730 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsintäpää, erityisesti kehitetty TPC-jyrsintään.
Huomautus
ae max = 0,08×D TPC-työstössä.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
Perinteisen jyrsinnän lastuamisarvot löydät työstökäsikirjasta nro 110020.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | TPC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän vaihtopala |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D vierintäjyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.3 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Viisteen leveys 45° | 0.32 mm |
| Syöttösuunta | vaaka, vino ja pysty |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 48 mm |
| Suurin leikkuukulma | 32.86 astetta |
| Leikkuupituus l2 | 48 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 16 mm |
| Pään pituus l | 56 mm |
| Pitimen koko | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Leikkausleveys | 12,8 mm |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä teräkselle < 900n/mm2 | 0.06 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21034416 |
|---|---|
| EAN | 4045197722355 |