Jyrsinpää TPC lastunjakajalla 2×D HB730
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Jyrsintäpää erityisesti TPC-jyrsintään kehitetty.
Huomautus
ae max = 0,1×D TPC-työstöön.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
Perinteisen jyrsinnän lastuamisarvot löydät työstökäsikirjasta nro 110020.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | TPC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän vaihtopala |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | TopCut |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D valssijyrsinnässä mm |
| Sopiva peruspidike | GARANT TopCut |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.3 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Viisteen leveys 45° | 0.5 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 50 mm |
| Suurin leikkuukulma | 36.87 astetta |
| Leikkuupituus l2 | 50 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 25 mm |
| Pään pituus l | 62 mm |
| Pitimen koko | 24 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Leikkausleveys | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 71 mm |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä teräkselle < 900n/mm2 | 0.085 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 210343 |
|---|---|
| EAN | 4045197722324 |