Toruksenmuotoinen jyrsinpää HPC HB7820 20/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käyttöön, kun ap max ≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
N
400
N
550
N
580
N
350
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Sarja | TopCut |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Jyrsintäteräpalat |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajan standardi |
| Laatu/tyyppi | HB7820 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Varren malli | GARANT TopCut |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.22 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 13 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupituus l2 | 15 mm |
| Pään pituus l | 25 mm |
| Pitimen koko | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Leikkausleveys | 0,01 mm |
| Leikkuupään-⌀ d | 20 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.18 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21025520/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197607546 |