Torusjyrsintäpää HB730 25/6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Ohjearvot käytölle ap max≤ 0,5×D.
Käyttötiedot
P
210
P
170
P
150
H
50
H
40
P
130
P
110
M
80
M
50
S
80
K
160
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,3×D särmäyksessä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Sarja | TopCut |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsimen vaihtopala |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Laatu/tyyppi | HB730 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,3×D tasojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Varren malli | GARANT TopCut |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.14 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 19 mm |
| Kulmasäde | 6 mm |
| Leikkuupituus l2 | 19 mm |
| Pään pituus l | 32 mm |
| Pitimen koko | 24 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Leikkausleveys | 0,01 mm |
| Leikkuupään-⌀ d | 25 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.11 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21026025/6 |
|---|---|
| EAN | 4045197557520 |