Työpöytä, vasemmalla ovi, oikealla 4 ulosvedettävää laatikkoa, pitkälokero-ulosvetolaatikko, bambulevy 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vakaalla teräsrakenteella ja nelikulmaputkipalkilla. Laatikkokaappi keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella. Jalat muoviliukutuilla, suojaa lattiaa.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikoiden etusarjat eri väreissä. Ei teräviä reunoja ympärillä, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut välilistat). Laatikoiden kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittalevyä, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään sovitettu.
Pitkälokeron ulosvedettävällä laatikolla suurten työkalujen säilytykseen.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etusarjat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Täydentäviä lisävarusteita, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyy GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Varustelu taulukon käyttö
Oven korkeus (vasen) mm: 325
Ulosvedettävän laatikon etusarjan korkeus (oikea) mm: 50, 75, 75, 125
Pitkälokeron ulosvedettävän laatikon etusarjan korkeus mm: 125
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä. Älä kuljeta ihmisiä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle tai lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyä.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
Rakenne
Työpöytä vakaasta teräsrakenteesta, poikkipalkki neliöputkesta. Laatikosto keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg kantavuudella. Jalat muoviliukutassuilla, lattiaa säästävät.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikoiden etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja ympäriinsä, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jaottelumateriaalilla (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut välilistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmä mukautettavissa.
Pitkälokero-ulosvetolaatikolla suurten työkalujen säilytykseen.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoistarvikkeet
Täydentävät tarvikkeet, esim. käsikäyttöinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Valmiiksi koottu |
| Paino | 143.1 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Alustan leveys | 1300 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 325 mm |
| Pitkälokerolaatikon tehokas syvyys | 500 mm |
| Pitkälokerolaatikon tehokas leveys | 1100 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9211211500 |
|---|---|
| EAN | 4062406083083 |