Työpöytä, ovi vasemmalla. Oikealla 4 ulosvedettävää laatikkoa, Eluplan-levy tumma 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä tukevasta teräsrakenteesta, jossa neliöputkipalkki. Laatikostoyksikkö keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella. Jalat muoviliukutassuilla, säästää lattiaa.
Laatikoston runko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikoiden etusarjat eri väreissä. Ei teräviä reunoja missään, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmän mukainen.
Laatikostoyksikkö ovella ja yhdellä hyllyllä.
Maalaus
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etusarjat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoistarvikkeet
Täydentävät tarvikkeet, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Varustelu taulukkokäyttö
Oven korkeus (vasen) mm: 625
korkeussäädettävien hyllyjen määrä (vasen): 1
Ulosvedettävän laatikon etusarjan korkeus (oikea) mm: 100, 125, 150, 250
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä tarvikkeilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Tukihylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja tukihyllyä.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
Rakenne
Työpöytä vakaalla teräsrakenteella ja neliöputkipalkilla. Laatikostokaappi keskitetysti lukittavissa tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella. Jalat muovisilla liukutassuilla, suojaa lattiaa.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, vaahtomuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, jossa 5 salpaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään sovitettu.
Kaappi ovella ja yhdellä välihyllyllä.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Täydentäviä lisävarusteita, esim. manuaalinen korkeussäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyy kohdasta GridLine yksittäiset komponentit ryhmässä 92.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 950 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Ready-to-go |
| Paino | 136,5 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 950 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Laatikoston tehokas korkeus | 625 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 950 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9210571500 |
|---|---|
| EAN | 4062406118037 |