Työpöytä, ovi vasemmalla, oikealla 4 ulosvetolaatikkoa, bambulevy 1500/DE mm 1500/de mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vakaasta teräsrakenteesta, jossa on neliöputkipalkki. Laatikostokaappi keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella.
Portaaton sähköinen korkeudensäätö. Korkeudensäätö käsipainikkeella. Liitäntäkaapeli saksalaisella suojamaadoitetulla pistotulpalla. Syöttöjohto 250 V / 50 Hz, enintään 340 W. Liitäntäkaapelin pituus 1,5 m.
Laatikoston runko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikkojen etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja, optimaalista puhdistusta ja tilankäyttöä varten jaottelumateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut välilistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, jossa 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmän mukainen.
Maalaus
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Riviasennuksessa on ehdottomasti käytettävä liukulevyä nro 927220.
Toiminto
IP20: Suoja halkaisijaltaan yli 12 mm:n vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, mutta kosketusta tulee välttää; ei suojaa vedeltä.
Varustelu taulukkokäyttö
Oven korkeus (vasen) mm: 525
korkeussäädettävien hyllytasojen lukumäärä (vasen): 1
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Käytä työpöytää vain, jos se on teknisesti moitteettomassa kunnossa, ja toimi turvallisuus- ja riskitietoisesti.
- Korjaa välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
- Sähköisesti korkeussäädettävä työpöytä ergonomiseen työskentelyyn asennus- ja tarkastustoiminnoissa.
- Teolliseen sisäkäyttöön.
- Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Tukihylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja muokata vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä.
- Älä käytä laitteistoa alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtoinen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja tukihyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutoksia käsipainikkeeseen, kara-nostojärjestelmään ja ohjausmoduuliin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Työpöytä vakaasta teräsrakenteesta, nelikulmaputkipalkilla. Laatikostokaappi keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliliu’uilla ja 75 kg:n kantavuudella.
Portaattomasti sähköisesti korkeussäädettävä. Korkeudensäätö käsiohjaimella. Liitäntäjohto saksalaisella maadoitetulla pistotulpalla. Liitäntä 250 V / 50 Hz, enintään 340 W. Liitäntäjohdon pituus 1,5 m.
Laatikoston runko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja – optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jaottelumateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään sovitettu.
Maalipinta
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Riviasennuksessa on ehdottomasti käytettävä liukulevyä nro 927220.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 850-1050 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Valmis käyttöön |
| Paino | 154.1 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Alustan leveys | 1300 mm |
| Rungon syvyys | 700 mm |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Korkeudensäätöalue | 850 - 1050 mm |
| Maksimi nostovoima | 6000 N |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Liitäntäjännite | 250 V |
| Korkeussäädön periaate | sähköinen |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; verkkokäyttöinen |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| Nostonopeus | 9 mm/s |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpisteen korkeussäätö | 850-1050 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9214411500/DE |
|---|---|
| EAN | 4062406086503 |