Työpöytä, ovi vasemmalla, oikealla 4 vetolaatikkoa, bambutaso 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, neliöputkipalkilla. Laatikostokaappi keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot, differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella. Jalat muoviliukutassuilla, suojaavat lattiaa.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja missään, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, vaahtomuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm:n jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 salpaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään sovitettu.
Kaappi ovella ja yhdellä välihyllyllä.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoistarvikkeet
Täydentävät tarvikkeet, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Varustelu taulukkokäyttö
Oven korkeus (vasen) mm: 525
korkeussäädettävien hyllytasojen lukumäärä (vasen): 1
Ulosvetolaatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Muutokset ja muuntaminen sallittuja vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä varustusta alueilla, jotka kallistuvat ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on löysä ja kovettumaton.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvetolaatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vakaasta teräsrakenteesta neliöputkipalkilla. Laatikkokaappi keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella. Jalat muoviliukutassuilla, suojaa lattiaa.
Laatikkorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikkojulkisivut eri väreissä. Ei teräviä reunoja ympäriinsä, optimaaliseen puhdistukseen ja pintojen hyödyntämiseen jakomateriaalien kanssa (laatikot, vaahtomuovisisäkkeet, uritetut välilistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 sulkijaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään sovitettu.
Kaappi ovella ja yhdellä hyllyllä.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojulkisivut ja ovi antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Lisävarusteet
Täydentävät lisävarusteet, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmästä 92.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Ready-to-go |
| Paino | 135.3 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9210411500 |
|---|---|
| EAN | 4062406086329 |