Työpöytä, vasemmalta avoin, oikealla 4 ulosvedettävää laatikkoa, bambulevy 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vakaalla teräsrakenteella ja neliöputkipalkilla. Laatikostoyksikkö keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differenssikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella. Jaloissa muoviset liukutassut, suojaavat lattiaa.
Laatikostorunko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja missään, optimaalista puhdistusta ja pinta-alan hyödyntämistä varten jaotelumateriaalin (laatikot, solumuoviset sisäosat, uritetut jakolistat) kanssa. Laatikoiden kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 salpaa, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmä sovitettu.
Sisäänvedetty avoin runko ergonomista istuma-asentoa varten.
Maalaus
Runko ja laatikostorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikostorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Täydentävät varusteet, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne., löytyvät GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Varustelu taulukkokäyttö
Ulosvetolaatikon etukorkeus (oikea) mm: 75, 100, 150, 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvetolaatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, jossa neliöputkipalkki. Laatikosto keskitetysti lukittavissa tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella. Jalat muoviliukupaloilla, suojaa lattiaa.
Laatikoston runko aina vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. Laatikon etulevyt eri väreissä. Ei teräviä reunoja missään, optimaalista puhdistusta ja tilankäyttöä varten jakomateriaalien kanssa (laatikot, solumuovisisäkkeet, uritetut jakolistat). Laatikkojen kiinnitykset 25 mm jaolla.
Lukitusjärjestelmä sylinterilukolla, 5 haittalevyä, modulaarinen lukkosylinteri. Lukitusjärjestelmään mukautettu.
Sisäänvedetty avoin kotelo ergonomista istuma-asentoa varten.
Maalaus
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden ja oven etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Täydentäviä varusteita, esim. manuaalinen korkeussäätö, pyörät, sivuverhous jne. löytyy GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | Käyttövalmis |
| Paino | 125,6 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 800 kg |
| Laatikoston tehokas korkeus | 525 mm |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9210011500 |
|---|---|
| EAN | 4062406082802 |