Mittakello vasenkätisellä asteikolla 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Syvyysmittaan nro 434805.
Malli
Tarkkuusmittakello metallirungolla, kiinnitystapin halkaisija 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Vastapäivään etenevällä asteikolla käytettäväksi syvyysmittasillan ja sisäpuolisten hienomittalaitteiden kanssa.
Sopii
Sisäpuolisiin hienomittalaitteisiin nro 435190; 435192; 435040; 435050; 435060; 435070; 435010; 435110; 435120; 435154; 435155; 435156; 435157; 435158; 435159 ja 435125.
Sopii
Syvyysmittaan nro 434805.
Rakenne
Tarkkuusmittakello metallirungolla, kiinnitystapin halkaisija 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Vasenkätinen asteikko käyttöön syvyysmittasillan ja sisäpuolisten hienomittalaitteiden kanssa.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Verstasstandardi; Verstasstandardi; Verstasstandardi |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.4 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 57 mm |
| Normi | Verstasstandardi; Verstasstandardi; Verstasstandardi |
| Mittakellon ⌀ | 58 mm |
| Mittakärjen ⌀ | 4 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43480710 |
|---|---|
| EAN | 4031452160758 |