Syvyysmitta analogisella mittakellolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karkaistu silta, jossa hienoksi hiottu vastepinta. Mittakello on kiinnitetty turvallisesti holkkiistukalla.
Mittakello vastapäivään etenevällä asteikolla – mittaussyvyys voidaan lukea suoraan. Mittaussyvyyttä voidaan laajentaa eri pituisilla mittakärjillä (katso nro 434920).
Toimitussisältö
Sis. mittakello nro 434807 koko 10 tai 30.
Erikoislisävaruste
Mittakärjen jatke nro 434920.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C1; C8; C1; C8; C1; C8 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 15 µm |
| Mittakellon ⌀ | 58 mm |
| Sillan leveys | 16 mm |
| Sillan pituus | 80 mm |
| Mittakärjen ⌀ | 4 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434805 |
|---|---|
| EAN | 4045197234124 |