OD-mittatappi läpimeneville rei'ille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
OD-reikämittatapilla ovat mekaanisia kaksipistemittareita erittäin korkeisiin vaatimuksiin. Karkaistu mittaholkki. Rei'ille 3–100 mm. Mittaholkin kautta tapahtuva keskitys ehkäisee kallistusvirheitä ja varmistaa näin maksimaalisen tarkkuuden käyttäjästä riippumatta. Kääntöpisteen etsiminen jää pois. Näyttönä voidaan käyttää mittakelloja ja hienomittakelloja, joiden tapin halkaisija on 8 h6.
- Toistotarkkuus 1 µm.
- Vankka ja luotettava.
- Mahdollisimman lyhyt mittausaika ja maksimaalinen mittaustarkkuus.
- Kierreliitäntä tappi / pidin M10×1.
Käyttötiedot
Rei'ille 3–100 mm. Laadunvarmistukseen sarjatuotannossa manuaalisessa ja automaattisessa mittauksessa.
Toimitussisältö
Mittaholkki, jossa kaksi säteittäisesti liikkuvaa kovametallista mittakärkeä 180° kulmaetäisyydellä.
Erikoistarvikkeet
Hienomittakello nro 434674, induktiivinen hienomittakello nro 434671, vastapäivään käyvä mittakello 434807 koko 10, digitaalinen mittakello 434322, mittatappien pidin nro 435160, asetusrenkaat nro 484030. Mittaussyvyyden jatkeet, kulmakappaleet ja syvyysvasteet pyynnöstä.
Huomautus
Ilmoita tilatessa lisäksi tarkat reikätoleranssit, esim.:
Nro 435154 koko 6–12 10H7,
Nro 435154 koko 6–12 10 + 0,15 / − 0,01,
Nro 435154 koko 6–12 9,990 / 10,15.
Kun käytetään hienomittakelloja, tarvitaan lisäksi jatke nro 434920 koko 10 tai mittakärki nro 434900 koko 16.
- Mittatapit suurille rei'ille (jopa ⌀ 500), uransorvauksiin ja uriin sekä kolmipisteversiona pyynnöstä.
- Toleranssialue 10 µm tai sovite, tarkkuusluokka 5 ja hienompi, pyynnöstä.
- Mitta-alue > 0,2 mm pyynnöstä.
- Suuremmalla säteellä varustetut mittakosketimet sekä rubiini-, keraami- ja DLC-pinnoitteella.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | C4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Reikämittatappi, mittapää |
| Toistotarkkuus | 1 µm |
| Hylsymitta h | 23 mm |
| Mittausvoima | 2 N |
| Etumitta h | 10 mm |
| Toleranssialue | X; V; T; U; B; S; P; R; N; M; K; J; JS; H; G; A; F; FG; EF; E; CD; D; C; ZC; ZB; Z; ZA; Y; X; V; T; U; B; S; P; R; N; M; K; J; JS; H; G; A; F; FG; EF; E; CD; D; C; ZC; ZB; Z; ZA; Y; X; V; T; U; B; S; P; R; N; M; K; J; JS; H; G; A; F; FG; EF; E; CD; D; C; ZC; ZB; Z; ZA; Y |
| Laatu | HOA006576 |
| Nimellismitta | 12 - 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 435156 |
|---|---|
| EAN | 2050001677464 |