Digitaalinen hienomittakello Millimess
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen hienomittakello, jossa on erinomainen tarkkuus induktiivisella mittausjärjestelmällä ja 0,1 µm:n resoluutiolla. Suuri, kontrastikas näyttö ja kosketuskäyttöiset ohjaimet, joiden herkkyys on säädettävissä. Virransyöttö integroitujen paristojen kautta tai kiinteä käyttö USB-datakaapelin kautta (paristojen käyttöaika jopa 1 kuukausi). Digitaalinen näyttö TOL-toiminnolla. Mittaustuloksen luokitus (hyväksytty / hylätty / varoitusraja tai jälkityöstö) erittäin selkeillä LED-valosignaaleilla (punainen / vihreä / keltainen).
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Toimitussisältö
USB-data- ja latauskaapeli r 498941 USB2 sekä verkkolaite USB-pistokkeella.
Erikoislisävarusteet
Digimatic-datakaapeli nro 498941, koko D2.
Rakenne
Lisäksi analoginen näyttö.
Toiminto
IP64: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Digitaalinen hienomittakello, jossa erinomainen tarkkuus induktiivisella mittausjärjestelmällä ja 0,1 µm:n resoluutiolla. Suuri, kontrastikas näyttö ja kosketusohjaimet säädettävällä herkkyydellä. Virtalähde integroiduilla paristoilla tai kiinteässä käytössä USB-datakaapelin kautta (paristokäyttö jopa 1 kuukausi). Digitaalinen näyttö TOL-toiminnolla. Mitta-arvoluokituksen näyttö (hyväksytty / hylätty / varoitusraja tai jälkityöstö) erittäin selkein LED-valosignaalein (punainen / vihreä / keltainen).
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Toimitussisältö
USB-data- ja latauskaapeli r 498941 USB2 sekä virtalähde USB-pistokkeella.
Erikoistarvikkeet
Digimatic-datakaapeli nro 498941 koko D2.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hienomittakello |
| Normi | Konepajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Numerokorkeus | 9 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kalibrointi | C3 |
| Mittausalue | ± 1 mm |
| Mittausvoima | 0,8–1 N |
| Normi | Konepajanormi |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Valittava lukema | 0,005 mm; 0,01 mm; 0,001 mm; 0,002 mm; 0,0005 mm; 0,0001 mm; 0,0002 mm; 0,005 mm; 0,01 mm; 0,001 mm; 0,002 mm; 0,0005 mm; 0,0001 mm; 0,0002 mm; 0,005 mm; 0,01 mm; 0,001 mm; 0,002 mm; 0,0005 mm; 0,0001 mm; 0,0002 mm |
| Virheraja (l = mittauspituus mm) | ± (0,2 + 0,5 × L) µm |
| Dynaaminen mittaustoiminto | kyllä |
| Mittausfunktio, staattinen | kyllä |
| Toistotarkkuus fw | 0,1 µm |
| Käänteisalue fu | 0,3 µm |
| Numerokorkeus | 9 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Sarja | Millimess |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434671 |
|---|---|
| EAN | 4059192064327 |