Sisäpuolinen hienomittalaite, teräksiset mittapäät ilman mittakelloa SU
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itsekeskittävä kaksipistemittalaite jousitetulla keskityslaikalla. Kevytkäyntinen ja tarkka mittakärjen liikkeen syöttö rengassegmentillä. Eri ⌀-arvojen asetus kiinteillä, vaihdettavilla mittapäillä. Kovametallipinnoitettu mittakärki. Laitteen pidike, jossa käsi- ja ympäristölämpötilasuoja.
SU sisäpuolinen hienomittalaite, kiinteät teräksiset mittapäät.
Käyttötiedot
Soveltuu reikien ⌀:n, pyöreyden ja sylinterimäisyyden tarkkoihin mittauksiin sekä sisäprofiilien mittaukseen.
Toimitussisältö
Sisäpuolinen hienomittalaite täydellisenä (ilman mittakelloa).
Erikoistarvikkeet
Jatkeet suurille mittaussyvyyksille nro 435142, hienomittakello nro 434674, digitaalinen hienomittakello nro 434671, vastapäivään käyvä mittakello nro 434807 koko 10, digitaalinen mittakello nro 434322, asetusrenkaat nro 484030.
Huomautus
Kun käytetään hienomittakelloa, tarvitaan lisäjatke nro 434920 dim 10 tai mittakärki nro 434900 dim 16. Toteutukset mitta-alueelle aina 800 mm asti saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | C4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 2-pisteinen sisäpuolinen tarkkuusmittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittausalue | 18 - 35 mm |
| Mittaussyvyys | 110 mm |
| Mittalevyjen määrä | 2 |
| Toistotarkkuus ilman mittakelloa | 0.5 µm |
| Keskiölaatan leveys | 14.8 mm |
| Mittapäiden lukumäärä | 9 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 435040 |
|---|---|
| EAN | 2050001047946 |